Rok 2020/2021

 

„Szukałem Was – pamiętamy i działamy”

     Dnia 20 września grupa projektowa zakończyła realizację projektu „Szukałem Was – pamiętamy i działamy”. Został on opracowany przez  nauczycieli pod patronatem Stowarzyszenia  „Przyjazne Otoczenie” i wygrał w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020, organizowanym przez Centrum PISOP (Poradnictwo, Informacje, Szkolenia Organizacji Pozarządowych).

   Jego celem było podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, zaangażowanie społeczności lokalnej w przygotowanie obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

   Pandemia koronawirusa ograniczyła do minimum realizację zamierzonych działań. Dzisiaj mieszkańcy mieli okazję obejrzeć w Kościele parafialnym w Cieszynie wspomnienia o JP II przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Była to prezentacja multimedialna, słowno muzyczna, odtworzenie nagrań pielgrzymek do Ojczyzny, odegranie scen z życia Papieża.

    Mamy nadzieję, że wspomnienie o naszym  świętym papieżu Polaku poruszyło nasze serca i pobudziło do refleksji.

  Było też coś dla ciała i domu. Każdy mógł poczęstować się papieską kremówką. Organizatorzy mieli też zaszczyt przekazać wszystkim mieszkańcom Cieszyna, Dobrzeca
i Konradowa flagę Polski. Niech ona zdobi domy podczas uroczystości państwowych
i religijnych.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”