Rok 2020/2021

„Szukałem Was – pamiętamy i działamy”

Dnia 20 września grupa projektowa zakończyła realizację projektu „Szukałem Was – pamiętamy i działamy”. Został on opracowany przez  nauczycieli pod patronatem Stowarzyszenia  „Przyjazne Otoczenie” i wygrał w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020, organizowanym przez Centrum PISOP (Poradnictwo, Informacje, Szkolenia Organizacji Pozarządowych).

Jego celem było podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, zaangażowanie społeczności lokalnej w przygotowanie obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Pandemia koronawirusa ograniczyła do minimum realizację zamierzonych działań. Dzisiaj mieszkańcy mieli okazję obejrzeć w Kościele parafialnym w Cieszynie wspomnienia o JP II przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Była to prezentacja multimedialna, słowno muzyczna, odtworzenie nagrań pielgrzymek do Ojczyzny, odegranie scen z życia Papieża.

Mamy nadzieję, że wspomnienie o naszym  świętym papieżu Polaku poruszyło nasze serca i pobudziło do refleksji.

Było też coś dla ciała i domu. Każdy mógł poczęstować się papieską kremówką. Organizatorzy mieli też zaszczyt przekazać wszystkim mieszkańcom Cieszyna, Dobrzeca
i Konradowa flagę Polski. Niech ona zdobi domy podczas uroczystości państwowych
i religijnych.

Projekty